Dřevěné podlahy

Provádíme dodávku a montáž kvalitních dřevěných podlah v Šumperku a Olomouckém kraji.
Klasické dřevěné podlahy Šumperk jsou klenotem v říši podlah. Připomínají časy, kdy vzhled a kvalita řemeslné práce hrály svou roli. Pokud i Vy toužíte mít doma kus přírody a teplo domova umocnit přírodní dřevěnou podlahou, pak jsme tady my, abychom Vám pomohli orientovat se v široké nabídce dřevěných podlahovin .Při pohledu na nádherné kresby dřeva v ploše podlahy Šumperk rázem pochopíme větu klasika : "nejlepším umělcem je příroda"

·    Je to podlaha s nejdelší tradicí.
·    Je celodřevěná, nejtrvanlivější
·    Nevýhoda klasických parket je v delší pokládce a v delší aklimatizaci (cca 14 dní).


Základní rozdělení:
·    palubky
·    parkety
·    exotika
·    mozaiky
·    zámecké kazety


Třívrstvé podlahy


·    Nášlapnou vrstvu tvoří různé druhy dřevin o síle 2 – 4 mm. Většina výrobců rozlišuje tři kategorie kresby dřeva – klidnější, harmonický a živější vzhled. Povrch je upraven lakováním (5 – 11 vrstev laku) případně olejovou impregnací, která dodává dřevu dokonale přírodní vzhled. Střední vrstva je tvořena tvarově stabilními latěmi z jehličnatých stromů nebo stejně jako u laminátových podlah dřevovláknitou deskou (HDF). Spodní vrstva je tvořena dýhou z jehličnatých stromů. Podlahy Šumperk  se vyrábějí ve vzorech parketa, dvoulamela, deska, imitaci průmyslové podlahy Šumperk a mozaikové.

Dvouvrstvé podlahy


·    Nášlapná vrstva je stejná jako u výše uvedené třívrstvé podlahy Šumperk. Spodní vrstva je tvořena z masivních, nejčastěji smrkových latěk. Podlahové dílce jsou určeny jen k celoplošnému lepení.

Dýhované podlahy


·    Nášlapnou vrstvu tvoří dřevěná dýha různých dřevin o síle cca 0,6 mm upravena několikanásobným lakováním. Střední vrstvu tvoří dřevovláknitá deska HDF a spodní vrstva může být z korku nebo podobně jako u laminátové podlahy Šumperk z pryskyřice. Podlahy se vyrábějí v provedení: parketa 3 – lamelová, parketa – 2 lamelová, selské prkno. Celková tloušťka dýhovaných podlah Šumperk se pohybuje v rozmezí 7 – 10 mm.

ÚDRŽBA
·    Běžné čištění se provádí vysavačem, smetákem nebo mopem a příležitostně je vhodné vytřít vlhkým hadrem určeným na zem. Občasně doporučujeme používání ošetřujících prostředků, které dodájí Vaší podlaze nový lesk a zvýší odolnost a trvanlivost povrchové úpravy