PVC a Linoleum

Provádíme dodávku a montáž kvalitních podlah v Šumperku a Olomouckém kraji.
PVC je podlahová krytina používaná pro svoji univerzálnost a nepřebernou škálu dekoru na nejrůznějších místech v Šumperku. Lze ji aplikovat v bytech, rodinných domech v Šumperku, školách, nemocnicích, ale i v komerční výstavbě, objektech lehkého průmyslu. Důležitou část zde tvoří antistatickePVC krytiny vhodné svými elektrostatickými vlastnostmi do počítačových učeben, elektrorozvodoven, operačních sálů v Šumperku apod.


Sortiment PVC krytin doplňují v odpovídajícím odstínu podlahové lišty, svařovací šňůry, schodišťové hrany.
Základní rozdělení:


·    Bytové PVC (převážně heterogenní = vícevrstvé)
·    Homogenní zátěžové PVC
·    Heterogenní zátěžové PVC
·    Antistatické, antistaticky vodivé PVC
·    Protiskluzné PVC
·    WET room - do mokrého prostředí
 
Linoleum vynalezl Skot Frederic Walton v roce 1863 (průmyslová výroba materiálu začala o 20 let později). Název "linoleum" je odvozen ze lněného oleje - oleum lini. Nejde tedy o běžně chápané "lino" (měkčené PVC), nýbrž o homogenní směs, jejíž základní suroviny tvoří recyklovatelné přírodní látky (lněný olej, dřevitá nebo korková moučka, pryskyřice, vápenec a pigmenty). Materiál blahodárně působí na astmatiky, protože uvolňuje lněný olej a ničí bakterie.


 Moderní linolea (Marmoleum®, Marmorette, Colorette) jsou velmi odolná a nabízejí pestrou škálu barev a typů. Můžeme je zařadit mezi zvukoizolační podlahové povlaky (jsou měkké, pružné a zdola opatřené vrstvou jutové textilie). Běžná údržba je díky nové povrchové PU úpravě velmi snadná. Pro své hygienické vlastnosti a odolnost se linoleum již řadu let uplatňuje v nemocnicích, kancelářích či školách, pro svou barevnost se dnes velmi prosazuje i v obytném prostoru.

Životnost: při správném užívání až 50 let.